| Ady6546 a întrebat:

Vreau sa-mi fac shake-uri proteice (cat mai multe grame de proteine) acasa. Cine imi poate da exemple de 3-4 feluri de shake-uri cu tot cu ingrediente. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

- 500ml lapte (vaca)
- 50g fulgi de ovaz
- o lingura de cacao
- o lingura de cafea macinata
- o banana
|Are cam 25g proteine, reteta de mai sus|
Shake- u asta are mai multi carbohidrati decat proteine (eventual poti sa scoti banana pentru mai putini carbohidrati), nu stiu cu ce l-ai putea face acasa sa aiba multe proteine. Poate cu albusuri de ou. Da mie nu-mi place prezenta lor in shake.
Mi se pare mai practic sa mananci mancare solida.

3 răspunsuri:
| LiviuPaul a răspuns (pentru Cosmin86):

L-ai incercat? Daca da, are gust cat de cat ok?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru LiviuPaul):

Normal, e delicios laughing
Beau in fiecare zi asa ceva.

| Cosmin86 a răspuns:

Asta e shake-ul meu favorit :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey-Protein-2-200g/

Pun 2 masuri cu apa rece sau cu lapte