| anonim_4396 a întrebat:

Sallz all! Cate calorii trebuie sa arzi pe zi, ca sa slabesti? dar nu 3 kg intr-o saptamana laughing sa zicem, 2-3 kg la 3-4 saptamani!
Eu, de 3 saptamani ard 200 calorii de 4 ori pe saptamana si nu vad rezultate sad nu mananc dulciuri decat foarte putin, mananc paine neagra mereu si fructe. Ce e gresit?
FUNDA!

13 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Inseamna ca problema este la alimentatie. mai multa atentie la ceea ce mananci

Răspuns utilizator avertizat
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Pentru a slabi sanatos, trebuie sa consumi zilnic CEL MULT 1200 kcal.
Mananca multe fructe, legume, supe, carne de pui/pasare gatita la aburi, fara grasime.
Consuma lactate slabe cu cel mult 1.5% grasime.
Si nu uita: SPORTUL este cel mai important.
Doar asa vei avea un corp bine tonifiat!
Sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ÁnΌMŀŠ):

Prea putin 1200, cam 1700 kcal e bine, sau chiar 2000 daca faci sport ca lumea

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca zici tutongue
Eu am citi ca trebuie 1200 kcal pe zi daca vrei sa faci o treaba

Răspuns utilizator avertizat
| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru deundecumpar):

Uite ca eu am mancat mai demult si 800 de kcal pe zi si nu am muritlaughing)
Mai depinde si de organismul fiecarei persoane!

Răspuns utilizator avertizat
| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru deundecumpar):

Ramane de vazuthee hee

| Cosmin86 a răspuns (pentru ÁnΌMŀŠ):

Eu am slabit 18 kg intr-un an mancand peste 2000 kcal pe zi si facand sport.

Dar bine, in alea 2000 kcal era doar mancare de calitate (piept de curcan, somon, muschi de vita, legume si fructe crude, orez brun, paste din grau dur, paine integrala, iepure, etc. )

| ÁnΌMŀŠ a răspuns (pentru Cosmin86):

Inteleg:d

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Un sfat eu slabesc chiar 1 kg si ceva fac alergare o ora sau mai mult la fotbal incearca si tu iar dac esti fata fa blimbari cu alergare usoara