| Lecsu a întrebat:

Salut, acum un an inainte sa ma apuc de sala, faceam anumite "poseuri" si intr o seara mi-a pocnit cred ca omoplatul si s-a dus putin in sus cu tot cu partea de umar si trapez(foarte putin) si de atunci am un omoplat normal si unul intrat inauntru, ce credeti ca ar putea fi? DAU FUNDA

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la un medic de oase, sa-ti faca radiografie si sa vada ce ai patit acolo.

| Sekim a răspuns:

E imposibil sa îți dăm noi un verdict concret în baza a ceea ce spui. Pentru a primi răspunsul corect este nevoie de o examinare fizica pe care tu trebuie sa o faci la un kinetoterapeut.
Totuși, pe baza a ceea ce ne comunici este foarte probabil sa ai : scapular winging sau ceva foarte similar. Exista multe moduri prin care poți rezolva aceasta problema, de la exerciții fizice până la operații și nu numai. Este absolut necesar să fii văzut de către un kinetoterapeut, deoarece noi putem sa ne dam doar cu părerea. Spor