| MakaroW a întrebat:

Salut Am 13 si stilul de lupta taekwondo ma pasioneaza foarte mult.Incerc sa ma uit la tutoriale pe internet ca sa invat stilul acesta de lupta dar vreau sa stiu cat sport trebuie sa fac pe zi ca sa fiu puternic si ce anume trebuie sa mananc.A si mie mai imi place si skateboarding si am inceput zilele astea sa ma dau cu placa dar problema e ca nu stiu ce sa aleg intre cele 2 sporturi.Ar trebui sa le fac pe amandoua? Sau?

4 răspunsuri:
| alexblack00 a răspuns:

Pai e bine ca esti pasionat de el si vrei sa il invetii dar tutorialele nu te ajuta prea mult cel mai bine ar fi sa ai un profesor care se pricepe in asa ceva si stie cum sa iti explice si ce trebuie sa facii ca sa devii bun in stilu asta de lupta

| MakaroW explică (pentru alexblack00):

Da dar ar trebui sa le fac pe amandoua? Ma refer la skateboarding si taekwondo

| kbxftw a răspuns:

Pe net nu înveţi cine ştie ce, stai liniştit. Du-te la o sală ceva, ai antrenor care să te înveţe, ai unde să exersezi...

| Radulescu_Myhay_1997 a răspuns:

Sincer nu ai ce sa inveti de pe net iti spun asta pentru ca sunt practicant de taekwondo de ceva timp (Ani), daca te pasioneaza sportu asta vino la o sala sa inveti. Trebuie sa stii ca desi alti sportivi din alte ramuri ale sporturilor de contact spun ca nu e un sport eficient vei vedea dupa cateva luni de practica (6-7 luni) contrarul. Daca cu adevarat vrei sa faci performanta din sportu asta VIno la noi la club C.S Reactiv Taekwondo ( ne gasesti pe net )si o sa ai de la cine invata, te asigur happy