| vpsdavidvps a întrebat:

Salut.Am 14 ani, înălțimea de 192cm si vreau sa ma apuc de baschet.Nu e prea târziu? Pot ajunge undeva mai departe? Astept cat mai multe întrebări! Multumesc!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti place nu e prea tarziu.

| antimulte a răspuns:

Inca esti la intervalul de varsta ideal, daca incepeai mult mai devreme nu era la aceeasi inaltime de acum. Niciodata nu e prea tarziu, altii se apuca la 30 de ani la modul serios de un sport.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ai toate sansele, sa te vrea orice club la care mergi!
Trebuie doar sa te duci la clubul care-ti place si care au echipa de baschet, bineinteles. Succes!

| ywar a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu, chiar si la varste inaintate. Nu stiu daca vrei sa mergi pe calea performantei dar orice sport te modeleaza foarte frumos.

| siriusblack98 a răspuns:

1,92 la 14 ani... misto.Din pacate pentru tine bachetul in Romania nu este valorificat nici cat sahul macar.Iti zic asta in cazul in care vrei sa iti construiesti o cariera si sa traiesti din asa ceva.

| ancaval a răspuns:

Păi dacă ai șansa să te înscri la un club sportiv, mergi! Și departe ajungi, dar prin multă muncă, și NU în 2 ani.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Doamne fereste, nu-i prea târziu.Du-te ca poate ajungi la NBA, mult succes!

| vpsdavidvps explică:

Va multumesc.Raspunsurile voastre chiar mă motivează!