| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 16ani si as vrea sa ma apuc de tenis, ce spuneti mai are rost la varsta asta?

5 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Cum adica "la varsta asta"? Varsta nu are nici o relevanta in a decide de a incepe ceva nou.

| DushulRece a răspuns:

Doar de placere, adica nu pentru performanta

| dutzu4485 a răspuns:

GRESIT irbis!
Are foarte mare! una e cand te apuci de la 9-10 ani si deja la 16 ani esti foarte avansat si una e cand te apuci la 16 ani si vei fi la 24 cum trebuia sa fii la 16! intelegi?
Deci amice eu sunt campion la tenis de masa! si nu te-am intrebat ce tenis vrei sa practici de masa sau de camp daca e de masa eu zic sa te apuci daca e de camp lasa-te! fa doar de placere dar nu de performanta!
BAFTA!

| Kasper007 a răspuns:

Doar sa fii amator... pentru tine sa faci tenis. Dar ca sa ajungi de performanta, ar trebui sa muncesti tare mult, si din greu...

| PrettySoso a răspuns:

Pai daca vrei poti sa faci tenis, dar doar asa de distractie si miscare, iar daca joci foarte bine...Succes! big grin