| bobu_1986 a întrebat:

Am 18 ani si mereu mi-a placut ideea de sa am propria sala doar pentru mine deci nu cu multe ustensile. Eu stand la tara la 30 km de oras nu pot merge la sala mereu si nu am timp, iar naveta este obositoare. Am multi colegi care merg la sala si pot spune ca am facut progrese mai mari decat ei. Am o bara rigida unde fac tractiuni, o bicicleta medicinala, un sac de box, o saltea subtire pentru abdomene si alte exercitii cu ganterele care necesita stand pe spate, un set de gantere reglabile (max 20kg pe bucata); iar cu acestea imi lucrez fiecare muschi in parte cu programe de pe youtube. Am in plan sa imi mai achizitionez o banca pentru abdomene, si sa imi improvizez un din niste tevi sudate niste paralele mobile pe care sa le mut unde vreau. As vrea sa stiu de la voi cei care mergeti la sala ce credeti ca faceti in plus acolo. Stiu ca exista spiritul competitiv pe care eu nu il am lucrand singur, dar am o ambitie de fier big grin

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Iti mai trebuie o banca pentru impins si una reglabila, daca gasesti una pentru amandoua e perfect.

Mai iti trebuie un aparat cu scripeti, gen helcometru, reglabil, sa poti lucra orice grupa.

Ce program de antrenament ai?

1 răspuns:
| ForeverWarrior a răspuns:

Eu stau la apartament si mi-am facut sala acasa si de 7 luni jumate aici ma antrenez si am tot ce imi trebuie, imi pun muzica, dar cum zici tu trebuie sa ai ambitie de fier, eu am vrut sa renunt dar nu avea rost.