| mihai444 a întrebat:

Salut,am avut un concurs si am avut un obstacol de sarit.Cand l-am sarit am calcat rau pe piciorul drept. Dupa ce am terminat a inceput sa ma doara muschiul coapsei. durerea dispare, dar atunci cand fac sport reapare.Ce sa fac sa dispara repede.Mentionez ca joc fotbal de performanta aproape in fiecare zi si vreau sa dispara repede.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, se recomanda pauza!
Asta ar trebui sa faci, sa iei o pauza timp de 1 saptamana (7 zile), ca sa dai timp muschiului sa se refaca.

1 răspuns:
| En3Rgi a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci, trebuie sa ii dai timp sa "isi revina". Eventual poti sa lasi gheata in zona unde te doare.