| AnnaFills a întrebat:

Salut,am nevoie de recomandarile voastre:care dintre aceste arte martiale ar trebui sa aleg?
1)Muay thai
2)Greco-romane
3)Sambo
4)Karate
5)Thai boxing
Sau altul?
Am nevoie repede de multe sfaturi,argumentari si recomandari, va rog!

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Fac lupte de contact si iti pot spune ca cel mai bun si folositor este Muay Thai, sa fiu mai explicit te invata mai multe de exemplu la lupte greco-romane(mai nou se numesc lupte libere) te invata doar trante, la karate te invata sa dai mai mult cu piciorul, la muay thai ar fi cel mai bine sa mergi inveti de toata lovituri de mana, picior, cot, genunchi si tot asa acolo te invata sa lovesti cu orice parte a corpului dar este foarte dur trebuie sa ai ambitie sa te ti de el plus ca pe langa sala ajuta mult si la bataia de stradawinking

4 răspunsuri:
| adybutterfly a răspuns:

Iti recomand tai kuan do, asta am facut eu trei ani si nu ii regret, mi s-a marit puterea de concentrare, flexibilitate si multe altele, nu o sa regreti peste 10 ani ca ai facut alegerea aceasta. Succes

| KTAleen a răspuns:

Depinde la ce vrei sa iti fie de folos( conditie fizica, hobby, competitional, autoaparare)...
Mergi, asista la un antrenament, vorbeste cu instructorul si doar asa vezi daca e ceea ce cauti.

| Floricikpurpurie a răspuns:

Karate a facut fratele meu!
si ii bate pe toti plus ca este chemat la multe concursuri are centura galbena, neagra si verde dar trebuie sa muncesti din greu!
Pa-pa

| florida33 a răspuns:

Depinde de tine daca pentru performanta alege greco romane dar te poti accidenta foarte usor... daca vrei pentru autoaparare recomand jeet kune do (bruce lee style) sau aikido