| Coxy99 a întrebat:

Cine imi poate care e sportul mai bun de aparare dintre urmatoarele: Lupte Greco Romane; Arte Martiale; Karate; Judo

Răspuns Câştigător
| IcsX a răspuns:

Luptele greco romane, se bazeaza pe forta, si contra atac.
Artele Martiale si Karate (sunt aceleasi) existand mai multe stiluri, folosinduse pentru a te apara.
Arta Judo, este un fel de contra atac, folosinduse mai mult de puncte slabe.
Sfatul meu este urmatorul: Daca vrei sa bati pe careva, apucate de greco romane, sau kickbox, daca esti linistit si vrei sa fi sigur pe tine in ori ce situatie, apucate de karate sau Judo happy
CONCLUZIA, TOATE SUNT BUNE, DAR STILURI DIFERITE.

4 răspunsuri:
| Cezar2014 a răspuns:

Cred ca Judo...

| Cezar2014 a răspuns:

Judo este axat pe contra atac dar cuprinde cred si tehnici de autoaparare.