| Rauuul a întrebat:

Salut.Am o bicicleta dhs diablo cu frane pe disc mecanice...de o vreme cand pun frana fata ramane blocata, adica dupa ce las maneta placutele raman blocate pe disc si trebuie sa o scutur un pic ca sa se deblocheze.Ce sa fac ca sa nu se mai intample asta? Si cum sa le reglez ca sa prinda mai bine? P.S. franele is marca Promax Shimano

Răspuns Câştigător
| AdySnaP a răspuns:

Vezi sa nu fie camasa cablului de la frana cumva pe undeva turtit s-au blocat, iar daca nu inseamna ca s-a dus arcul de la manerul de frana.(Asta se intampla la bicicletele cu frana mecanica normale)