| MarinV1234 a întrebat:

Salut! Am o intrebare, de la creatina iti cade parul?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Nu, studiile nu sunt concluzive. Si la cat de multa lume consuma suplimentul asta, ar fi trebuit sa se vada.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate!
Creatina este produsa natural de corpul uman, dar cand iei suplimente cu creatina si corpul nu are nevoie de cantitatea aceea suplimentara, poate deregla hormonal si endocrin tot corpul si poate duce inclusiv la caderea parului.

| aXy99 a răspuns:

Raspuns pentru vioaltata2022:
Corpul nostru poate stoca mult mai multa creatina decat producem, asadar, nu se deregleaza absolut nimic. Creatina este un aminoacid, nu un hormon, cum naiba sa deregleze sistemul hormonal si endocrin? laughing
Si ce treaba are cu caderea parului? Argumente nu aduci? Ca de debitat elucubratii vad ca iti place.

| ReddY25 a răspuns:

N u

Răspuns utilizator avertizat
| Robert001177 a răspuns:

Nu,consum de aproape 1 an si nu s-a intamplat nimic

| Anonim29838383 a răspuns:

Nu