| 7777 a întrebat:

Am o problema la fotbal... pierd controlul mingiei cand sunt cu ea la picior fugind. sad
Cu ce parte a piciorului as putea sa o lovesc pentru un control mai bun?

Sfaturi...plizz

Răspuns Câştigător
| Ionut_2962 a răspuns:

Uite eu fac fotbal de la varsta de 7 ani adica de 9 ani sunt multe stiluri de a conduce mingea mai ales cand esti pe contratac si ai o viteza foarte mare mie imi place sa o conduc cu interiorul sau ciar cu exteriorul cand am un adversar in dreapta mea de asta iti dai tu seama cat iti ieste mai comod si cum ti se pare mai simplu sunt care dau cu spitu acum fiecare cu ale lui laughing sa incerci cum ti-am zis si sa-mi spui daca tia iesit mult norocwinking

4 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Cu interiosul controlez eu foarte bine

| DarkAngel_8410 a răspuns:

Cel mai bine in primul rind trebuie sa nu departezi mingea de la picior si loveste-o cu exteriorul

| SexAndDrugs a răspuns:

Pai, daca de exemplu ai mingea la balon si ca sa mergi repede o dai cu exterioru in fata, asa eram si eu cand eram mai mic, pierdeam mingea laughing tu probabil ca pierzi mingea din cauza piciorului, ar trebui sa faci ceva driblinguri ca sa nu iti mai poata lua adversaru mingea, s-au te sfatuiesc sa mergi la o echipa de fotbal bunawinking!

| ganton a răspuns:

Sfaturi: du-te la neurolog.