| SorinelCopilu a întrebat:

Salut am o rugăminte imi puteti face un program de antrenament pentru slăbire cu greutăți si cardio
Sa aiba cel putin 2 ore de antrenament multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Chitaristul26 a răspuns:

Pai lucreaza asa:

Piept - Bench press intr-o zi,
Dumbell press in cealalta
Umeri - Military press o zi
Dumbell shoulder press pe cealalta
Triceps - Extensii in ambele zile

Spate - Bentover Barbell rows intr-o zi
Tractiuni overhand grip in cealalta, cu greutati daca poti

Biceps - Curl- uri cu bara sau gantere intr-o zi
Tractiuni underhand grip in cealalta, cu greutati daca poti

Abdomen - Ridicari de picioare in ambele zile

Picioare - Deadlifturi intr-o zi
Fandari cu gantere in cealalta + Genuflexiuni in ambele zile

Si pentru gambe ridicari pe varfuri sezut si in picioare, cu greutati

Daca vrei sa lucrezi 3 zile pe saptamana, in a treia poti sa faci:

Flotari, flotari verticale(umeri), Tractiuni over si underhand grip, genuflexiuni si abdomene.

4 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Da nu mai bine te duci la o sala? Acolo ai si diferite greutati, diferite aparate ca sa nu mai zi ca ai si un antrenor care iti va spune cel mai bine ce program ti se potriveste in functie de varsta, de greutate.

| SorinelCopilu explică (pentru gogu220):

Da la sala in care sunt eu nu avem antrenor si plus fac sala dupa munca nu prea am timp stau destul de departe de sala si am nevoie de u antrenament al meu bine fixat si pus la punct am la dispoziție 8 luni de zile sa slăbesc de la 93 la 72 de kg.

| Chitaristul26 a răspuns:

Nu iti trebuie 2 ore. O ora + 15-20 de minute de cardio e destul.

Depinde cum vrei sa lucrezi. Vrei Push/Pull/Leg, Upper/Lower, sau full body?

| SorinelCopilu explică (pentru Chitaristul26):

Full body