| lSarcastiquel a întrebat:

Care este diferenta dintre un antrenament ( genuflexiuni, fandari etc) facut cu greutati su unul facut fara? Eu fac sala si in mare parte cardio, iar apoi la aparate pentru picioare sau brate, iar acasa fac genuflexiuni si alte exercitii pentru fese si picioare, insa nu am greutati. Cat de mult conteaza greutatile in procesul de slabire?

7 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

In procesul de slabire ajuta DEFICITUL CALORIC, nu ganterele sau aparatele laughing. Baga deficit caloric, si du-te prin parca alearga, fandari, genuflexiuni, ridicari pe varfete, abdomene, flotari poate si niste tractiuni (intelegi tu, exercitii cu propia greutate si ai sa vezi ca slabesti) vei slabi si cu greutati daca vei aplica deficitul caloric. Nu conteaza cu ce te antrenezi, greutati sau greutatea corpului, conteaza ALIMENTATIA.

| R3sp3ctt a răspuns:

Greutatile conteaza pentru ca iti face exercitiile mai dificile.Eu fac si fara si cu greutati

| Florin_Cismaru_1975 a răspuns:

Depinde ce înseamnă greutăți, fii puțin mai explicit,

| lSarcastiquel explică (pentru Florin_Cismaru_1975):

Sunt fatalaughing pai gantere, de exemplu.

| Florin_Cismaru_1975 a răspuns (pentru lSarcastiquel):

Greutățile mici sunt pentru fibră și cele mari pentru masă musculară

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florin_Cismaru_1975):

Serios? Mai citeste odata ce-ai scris...

Masa musculara este formata DIN FIBRE.

"fibra" = masa musculara.

| vararualin a răspuns:

Nu conteza asa mult greutatile. fa fara. parerea mea. Daca faci cardio e destul. Greutatile iti va folosi nu mai daca vrei sa pui muschi pe tine.