| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare de la ce varsta poti sa te duci la sala si sa fii sigur ca nu o sa ai probleme? am vazut alte topicuri in care scria ca poti si la 13 ani dar sa ai grija ce exercitii faci. dar eu vreau sa stiu de cand poti sa mergi si sa faci cu tot ce e acolo fara sa ai probleme de crestere.de la 18? sau de la cati ani

Răspuns Câştigător
| Razvan94 a răspuns:

Cel mai indicat e pe la varsta de 16-17 ani. hai chiar si 15 juma'

7 răspunsuri:
| Razvan94 a răspuns:

Ma lache (raul07), uita-te si tu am specificat ca indicat, nu am zis ca nu poti sa mergi de la 10 ani, dar la varsta pe care am zis-o eu iti poti dezvolta cel mai bine musculatura si structura oaselor asa ca nu e deloc un raspuns stupid. daca tu ai 1.60 m si tie iti convine, sa fi sanatos

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Eu am 14 ani fac sala cand am inceput acum 4 luni aveam 168 am inceput sa mananc foarte serios si acum am 175

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Ce face?!? ma eu am 13 ani si daca ai sti cat m-am temut sa nu raman scund laughing de cand fac sala is si mai inalt, ma la sala te poti duce da... nu ridica deasupra capului, asta i toata smecheria nu stiu la ce ai dat funda la un raspuns asa de idiot, poti sa fi de 17 ani ca daca ridici deasupra capului greutati ti se blocheaza cresterea, du-te la sala linistit laughing DA NU RIDICA DEASUPRA CAPULUI

| rynaqui a răspuns:

Eu am 14 ani si trag de imi sar capacele! big grin nu stiu daca e bine ce fac, da pot sa zic ca arat super:X

| conundrum a răspuns:

Cam 16 ani ...depinde de fizicul fiecaruia

| 111111111111111 a răspuns:

Pai depinde de tine...sala poti face si la 5 ani.doat sa faci exercitii atat cat sa iti permita organismul, eu am 15 ani sh fac sala de 3 ani, insa la inceput iti trebuie exercitii usoare cu muklte repetari(cam o luna) dupa care poti trece treptat la exercitii grele oricum multa bafta!

| Golanash_Razvan_1996 a răspuns:

Ba eu am 17 ani si fac sala de cateva luni ..si antrenamentul trebuie facut cu program ...muschii cresc cand se relaxeaza nu cand faci intr-un a.ozi faci una nu ..as e mul mai bine...winking incepeti usor nu cu 100 de kg