| Georgel26 a întrebat:

Salut~! Am si eu o intrebare pentru voi cei de acolo care jucati ocazional biliard sau snooker big grin. Ma bate de mult timp gandul sa imi achizitionez un tac, din motive usor de inteles: tacurile din cluburile de biliard sunt strambe, goale pe interior, zgariate si defectele pot continua. De aceea am considerat ca e mai mult decat binevenit un tac personal. Insa, acum cateva zile am jucat putin cu un tac de snooker semnat Ronnie O'Sullivan si pot zice ca se vede clar diferenta la capitolul efect, insa acum vine intrebarea mea pentru voi: Se poate juca biliard cu un tac de snooker? Am mai citit si pe cateva forumuri si cei de acolo au spus foarte clar ca nu se poate, insa vreau sa aud si parerea voasta :d. Multumesc big grin!

5 răspunsuri:
| andrei_1403 a răspuns:

Pai expertii au spus ca nu se poate juca.e un concurs pe eurosport si castigatorii pot castiga un tac de firma

| bombănucleară a răspuns:

Tacurile de calitate sunt în general cele făcute din două părţi şi folosind lemn destul de tare, de obicei arţar pentru cele de biliard şi frasin pentru cele de "snooker".
Deci nu se poate juca biliard cu un tac de snooker.

| AbysWallker a răspuns:

Nu nu se poate juca biliard cu un tac de snooker.

| Remus82 a răspuns:

Nu poti juca biliard cu tac de snooker.

| UrbanNinja a răspuns:

Nu se poate juca biliard cu tac de snookerwinking