| Marius_Mandarina_1995 a întrebat:

Salut am un buget de 400 lei + si caut o bicicleta buna la un pret convenabil. Locuiesc in jud. Braila si am gasit 2 anunturi de biciclete care mi-ar conveni dar nu stiu care este mai convenabil la calitate/pret.
linkul de la First Bike Montana 640 : http://olx.ro/......2nowR.html

linkul de la First Bike Mountain 26 : http://olx.ro/oferta/bicicleta-first-bike-ID46CHs.html

Ma intereseaza mai mult ca bicicleta sa fie rezistenta, piesele sa nu se uzeze in timp si care este mai nou aparuta sincer mie imi face o parere mai buna Montana 640 dar astept si raspunsul vostru, si un pret pe care sa il ofer la bicicleta zisa de voi ca este mai buna. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, amandoua au piese SHIMANO, deci, produsele japoneze sunt de foarte buna calitate. Ramane de vazut aspectul. Depinde care ti-o place mai mult.

Mie, personal, mi-ar place MOUNTAIN 26, pentru ca a fost cumparata acum 1 an, deci, e mai noua si arata mai bine, mai rezistenta.

E alegerea ta.
Bafta.

| Marius_Mandarina_1995 explică (pentru anonim_4396):

Si un pret pe care i l-as oferi pe mountain 26?, eu ma gandeam ca montana 640 are frana pe fata disc si de acea ziceam sa o aleg pe aceea

| Marius_Mandarina_1995 explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare mie sau montana 640 are rotile mai mari?, asa mi-am facut si eu o idee ca este mai buna mountain 26 dar spune-mi ce pret ar trebui sa ii ofer omului care o vinde, si ce sa verific la ea cand o cumpar. Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius_Mandarina_1995):

Nu iinseamna ca daca are rot mari e neaparat mai buna. la MUNTAIN 26 vad ca enegociabil de la 480 lei. Tu ai putea sa o iei cu banii jos la 400. Daca vorbesti si te intelegi cu proprietarul, e okay.
Multa bafta!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

640 isi merita banii.Pe cand 26 nicidecum.