| VolleyballSpiker a întrebat:

Anul asta termin clasa a 8-a ( am 14 ani) si fac din clasa a 5-a volei la scoala, dar nu sunt sigur ca voi cotinua pentru ca nu stiu daca antrenorul meu va incerca sa ma trimita la un club. Daca la varsta asta ma apuc de un sport nou voi avea sanse sa fac performanta? Imi puteti face niste sugestii?

5 răspunsuri:
| danishor a răspuns:

Te mai bucuri de juniorat si daca incepi alt sport dar poti sa continui cu volei-ul

| Amy240 a răspuns:

Pai depinde daca de obicei prinzi repede si cat de bun este la sport. Daca la volei nici macar nu puteai sa prinzi mingea nu vei ajunge la sport de performanta dar daca esti cat de cat priceput iti va fi mai usor. Sper ca te-am ajutat si Mult Noroc happy

| Sakura25 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu antrenorul sa ii spui ce iti doresti? Antrenorul e ca un al doilea parinte. Spune-i ca iti doresti mai mult nu doar capitan in echipa scolii.Succes!

| VolleyballSpiker explică:

Pai sunt capitanul echipei si sportul este viata mea, am 1.85 inaltime.

| 4everKeeper a răspuns:

Daca te descurci cu volei'ul merita sa continui, de ce sa dai cu piciorul la ce ai facut pana acum? Desigur daca doresti sa incepi sa practici un nou sport ai putea dar nu cred ca ai putea avansa foarte mult in acel domeniu. Eu te sfatuiesc sa ramani la volei daca practici de atata timp big grin. Eu de ex. practic fotbalul din clasa a 5a ca si tine si acum sunt in clasa a 10a. Mi'e greu sa ma apuc de alt sport desi am incercat sa o fac dar nu avansam foarte mult din cauza fotbalului. Nu prea poti face 2 sporturi in acelasi timp doar daca ai mult timp la dispozitie si vointa multa tongue Bafta in ce vrei sa faci!