| StefanCristi55 a întrebat:

As dori si eu sa stiu dupa ce criterii sa aleg o bicicleta MTB bunicica (buget pana in 1500 lei ), in afara de faptul ca trebuie sa fie usoara(din aluminiu).

3 răspunsuri:
| scooby98 a răspuns:

Frane, model, schimbatoare marca cauciucuri...big grin

| Cristi2YO a răspuns:

Schimbatoare,frane,suspensii,jante,franele pot fi pe disc, la la 15 milioane gasesti multe foarte bune,suspensia fata poate fi scurta sau lunga,adica sa fie coarnele prinse de ea(la cea lunga),modelu conteaza,eu am un first bike buicel, schimbatoarele cauta sa fie shimano, si franele la fel, full suspension sau hardtail, depinde la ce o folosesti.BAFTA

| bogdann97 a răspuns:

Dupa : schimbatoare, jante, sa aiba jante duble cauciucuri groase, frane bune, eventual frane pe disc spite rezistente, culoare, model happy funda?