| edy1248554 a întrebat:

Salut.As vrea niste informatii despre "Liceul Sportiv Mircea Eliade" din Bucuresti.
P.S profesori,probe sportive,acte necesare,media de admitere, cerinte etc.
BIG FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Salut bro.Eu nu vreau sa dau la sportiv, e o tampenie..crede-ma, dar faci cum stii tu.

Deci, am un var care e la LPS-ul din Bucuresti si a spus ca nu-i greu.

Nota de la examen e ideal sa o ai de 6 sau peste 6.Probele difera de la un sport, la altul...la fotbal ai:

-sa alergi in 3 minute 1000 m (1 km)
-sa dai 5 goluri din 10 *parca*, de la 16 m.
-sa alergi 50 m in 6-7 secunde.
-controlul mingii timp de 1 minut (duble)
-sa treci printre jaloane cu mingea
-poate sunt si altele, dar stiu ca proba asta a dat-o varul meu.

Vezi ca probele astea de la fotbal sunt doar pentru atacanti, varfuri, mijlocasi si fundasi. Portarii au altfel de probe, iti dai seama...maybe sa aperi multe mingi.

Multe chestii afli pe site-ul lor:
http://www.liceumirceaeliade.ro/contact.htm

Pe link-ul de la site-ul lor, afli si de profi, si de probe..de toate.

Funda?

P.S: la ce sport vrei sa dai probe? Ma interez!

3 răspunsuri:
| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Interesez*

| Cosmin4Fit a răspuns:

Buna. Nu sunt din Bucuresti, dar gasesti toate informatiile pe siteul lor.

Profesori:

http://www.liceumirceaeliade.ro/profesori.htm

II poti desigur contacta personal aici prin e-mail sau telefon pentru cele mai corecte informatii:

http://www.liceumirceaeliade.ro/contact.htm

| edy1248554 explică:

Fotbal