| SpringEyes a întrebat:

As vrea sa fac un sport dar nu stiu ce sport, ce sporturi imi recomandati. Un top 5 ar ajuta foarte mult...Multumesc

Funda!

3 răspunsuri:
| skif2skif a răspuns:

Depinde...sport de performanta sau doar asa...
La inceput e bine sa faci un sport de echipa,este mai usor sa ajungi la o performanta in echipa decat pe plan individual, si vorba aceea mai si socializezi, iar pe masura ce iti dezvolti talentul iti vei da seama ca poti mai mult te vei desprinde de restul, iar acum incepe de abia performnta adevarat.Ca si sporturi ar fi:
atletism(nu neaparat alergare)
canotaj
ciclism
ping-pong
si de ce nu...chiar si sah.Numai bine!

| purplepumpkin a răspuns:

De exemplu:

1. Basket
2. Tennis
3. Handbal
4. Inot
5. Atletism

Poti si sa mergi la sala, sa alergi prin parc, orice exercitiu fizic iti va fi benefic!

| PutMe a răspuns:

1.Handball(eu fac handbal si e destul de dur dar foarte frumos, si te dezvolti mult P.S la hanbal trebuie sa fi inalt ca sa aiba echipa talie)
2. Tenis(am facut tenis 7 ani si daca vrei performanta trebuie sa ai bani)
3.Basket(te inalti mult)
4.Inot(te dezvolti mult si te ajuta si in cazuri extreme)
5.Canotaj