| vladuq a întrebat:

Salut! Ca fotbalist ai voie să îți alegi și numele de pe tricou sau doar numărul? Adică dacă aș dori prenumele ar merge? Sau nu e posibil așa ceva?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba l pe antrenor nu pe noi.

| vladuq explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ms frate! Cu ocazia asta, m-ai convins să nu mai folosesc în viața mea TPU (asta fiind pentru prima dată când pun un comentariu pe site-ul ăsta). De aia există categoriile pe site-ul ăsta. Categoria pentru întrebarea asta e SPORT te pricepi, îmi spui, nu te pricepi taci din gură! Dacă aveam antrenor crezi că îmi mai pierdeam timpul pe site-ul ăsta?

| Catrice a răspuns:

Sa fie Ion2, Ion5, Ion7 etc, nu?hee hee

| vladuq explică (pentru Catrice):

?

| Catrice a răspuns (pentru vladuq):

Ce nu pricepi?
Același prenume îl pot avea 5 persoane din 10, dar numele de familie mai rar.

| vladuq explică (pentru Catrice):

Păi bine mă omule atunci mai pun o intrebare. Au voie numele să se repede? Cum ai zis si tu, Ion 5, Ion 7? Și dacă e numai un Ion in toata echipa (sa zicem ca e o echipa dintr.o alta tara) am voie? E permis asa ceva?