| GrigMatei a întrebat:

Cam am nevoie de sfaturile voastre... ceva nu functioneaza.
Va prezint jurnalul meu de antrenament. Orice sfat e binevenit.
(am 180 si 66kg.am mai scazut un pic, am facut 3 saptamani pauza.
Antrenament:
luni: piept-umeri
(Piept:plan orizontal, declinat, inclinat, fluturari inclinat.Umeri:impins de la ceafa/piept cu bara,fluturari laterale,fluturati in fata,si pentru partea din spate fac la cabluri)

Marti : brate
(biceps: flexii cu bara dreapta din picioare,flexiicu gantere,si la banca scott cu bara in z. Triceps :flotari la paralele, extensii cu bara din culcat, impins cu bara de la piept minile apropiate, si antebrat.

Joi: Spate+trapez
Spate
- tractiuni priza larga
-ramat cu o gantera
-ramat din sezut la aparat
Trapez-ridicari din umeri cu bara/gantere

vineri : picioare
-genuflexiuni cu bara in spate
-presa
-extensia picioarelor la aparat
-flexia picioarelor la aparat
Gambe-ridicari pe varfuri cu greutate

Alimentatia:
Ora 7-Shake+2 oua fierte cu branza
ora 10-sandviciuri cu snitel
ora 2 30/3-friptura de vita cu legume/piept de pui cu legume/cartofi, peste cu cartofi.
ora 5/5 jum-piept de pui cu legume/cartofi
ora 7-Antrenament
ora 8 30/9 shake+branza sau daca mai am timp peste/piept( cu garnitura, evident)
Intre mese mai bag fructe/miere cu nuci.

Nu prea da rezultate. Unde gresesc? straight face

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La alimentatie :

1. dimineata n-ai carbohidrati
2. dupa antrenament n-ai carbohidrati, foarte importanti

Antrenament :

- luni piept si marti brate? WTF, intre piept si triceps sa fie 2-3 zile distanta ( la fel intre spate si biceps ), mai bine faci marti spate + trapez, joi picioare si vineri brate, in felul asta muschii se pot odihni cum trebuie a.i. sa creasca

La picioare incepe cu extensia picioarelor ( 3 serii ), si apoi genuflexiuni si imins la presa.

Si ai putea sa pui jurnalul si pe culturism.ro, pentru sfaturi suplimentare, eu am spus ce am vazut in neregula happy

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru Cosmin86):

Se poate lua dimineata dextroza+2albusuri(cu un galbenus)+300 ml lapte?

| GrigMatei explică (pentru Cosmin86):

Ce as putea sa mananc dupa antrenament? tot piept de pui cu orez/cartofi?
Mersi mult pentru corectarea antrenamentului!

| Cosmin86 a răspuns (pentru GrigMatei):

Da.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Laptelele iti incetineste absorbtia, ia-l seara. Dimineata mai poti lua niste branza.

http://www.cristianmargarit.ro/2009/12/dieta/ce-mananc-dimineata

| YoBuDy a răspuns:

Pastreaza alimentatia si incearca urmatorul program:

Daca nu te grabesti:

Luni - piept
Marti - spate
Miercuri - brate
Joi - umeri/trapez
Vineri - picioare

Si o sa dea rezultatewinking