| viktor7 a întrebat:

Salut, cand merg cu bicicleta si urc o coasta mai mare unde necesita fortarea pedalei, aud un troscanit in pedala din dreapta, nu e de la pinioane sau foi, cred ca e de la coroana din foi sau ceva de genu, cum as putea sa controlez sau sa o desfac, un video ceva?

Răspuns Câştigător
| raresandrey a răspuns:

In butucul pedalelor pe stanga cat si pe dreapta este cate o coronita asa se numeste adica un mic rulment, desfaci piulita din dreapta scoti coronitele si le inlocuiesti, dar pui si vaselina pe ele in acelasi timp.