| bistarcro a întrebat:

Salut.Ce alimentatie ar trebui pentru muschi?

9 răspunsuri:
| Владик_Владик_2001 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=dMjCTp6lLQc

acest video cred ca te va ajuta daca vrei sa vezi doar ce sa maninci uitr la minutul 7:48

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

In general carne. Ia si supliment de L-Carnitina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

Carnea n-are carbohidrati. Si L-carnitina ajuta la SLABIT nu la pus muschi, COPIL MIC CE ESTI.

Ai nevoie de proteine ( pe care le poti lua din multe alte surse, poti sa nu mananci carne DELOC daca vrei ) + carbohidrati.

Gen 60 % carbohidrati, 30 % proteine si 10 % grasime.

Aia e alimentatia pentru muschi, nu "carne".

| SpeedRun a răspuns:

Pentru "Mușchi" mai întâi trebuie sa mergi la sala...
In ceea ce privește Alimentația, trebuie sa mănânci :
-Carne, in special de vita
-Oua
-Migdale
Acestea sunt principalele alimente ce conțin proteine.
Bafta si spor la treaba!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru Cosmin86):

L-Carnitina ajuta la scaderea colesterolului, respectiv a grasimii. Inteleg ca ti-am creat eu oarecare pasiune, incat ma contrazici la orice comentariu oferit cu buna intentie, dar da-mi voie sa te depasesc cultural, intelectual si gramatical din toate punctele de vedere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

Observ ce ma depasesti, recomanzi l-carnitina pentru masa musculara.

Repet : apuca-te de sah, starcraft sau ce vrei tu, cu sportul asta ai ZERO tangenta.

p.s. : nu mai imi comenta cat timp n-ai nici 5 % din experienta mea... vezi profilul meu aici si pe culturism.ro si abia apoi sa ma comentezi.

Si in poza aia se vede ce MAINI DE DOMNISOARA ai, si dai sfaturi de l-carnitina rolling on the floor)

L-carnitina pentru masa... doamneeeeeeeeee laughing)

| dyk3yy a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

De ce recomanzi ceva pentru slabit daca el vrea masa musculara? Pentru slabit e l-carnitina si pentru masa musculara e l-glutamina.

| MasterSpirit a răspuns:

Lactate,carne rosie, oua, peste.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MasterSpirit):

Da, dar fara carbohidrati e cam zero ce ai enumerat tu.