| costi900 a întrebat:

Salut,ce parere aveti sa schimb creatina Fx cu CREATINA FORTE-R TABLETE as vrea sa fac asta deoarece 1plic/zi=5g creatina si 2 portii de forte-r =10 g creatina si imi ajung la fel 25 zile iau creatina Fx de 5 luni si sunt multumit dar deja 5 g nu mai face fata si cred ca 10 g ar fi mai ok voi ce credeti?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, creatina fx e mult mai buna ca forte r...e de ajuns 5 g pe zi..prea mult dauneaza, faci piatra la rinichi, de asemenea trebuie sa faci pauza de la administrare.dar de ce creatina? foloseste in combinatie si proteine cu carbohidrati alea cresc masa musculara impreuna cu o dieta buna. creatina e pentru refacere si energie.Bafta

| Lothar a răspuns:

Eu iau creatina monohidrat o lingurita de 5g pe zi.
Nu creatina nu mai face fata ci tu, aia e doar un supliment, totul depinde de tine si sa tragi mai tare, mananca mai mult.
Orice lucru in exces dauneaza si am avut prieteni care s au intoxicat de la creatina, so...5 grame e de ajuns pe zi...si nu uita sa iei si pauza o data la 2 3 luni
Mai mult nu inseamna mai bun de multe ori