| Dependentdesuc a întrebat:

Salut,ceva sfaturi inainte de o competitie sportiva? alimentatie si nu numai?! multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cea mai mare grija la somn sa fie! Culca-te in noptile de dinainte inainte de ora 22 (greu, nu?), si neaparat sa dormi 8-9 ore, si vei vedea ca te vei simti mai odihnit si mai in forma in ziua competitiei. In rest, nu sari peste mese, maninca normal, fara a te imbuiba, ci cit sa iti fie destul. Si cit mai variat. Si lasa stresul si temerile deoparte, caci acestea iti consuma cea mai mare parte din energia ce o ai, energie ce o poti folosi in timpul competitiei.

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Intrebare de copil mic!

Ce sport? Cat timp inainte de concurs? Cati ani ai? Ce nivel de pregatire ai? etc.

| mOnAsX a răspuns:

Multe vitamine... fructe si legume si mai multa apa decat bei de obicei. te v-a ajuta.