| anonim_4396 a întrebat:

De ce apare tremuratul picioarelor cand esti intr o competitie sportiva, si cum poti scapa de tremuratul asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ia una mică.

| Alien a răspuns:

Apare din cauza emotiilor, concentreazate!

| forchan a răspuns:

Din cauza stresului post-competitional, si a efortului, tri-iodopsina de potamie topeste celulele de ATP din elastine si fibrine. Acest lucru e accentuat la nivelul genunchilor datorita concetrarii mari de mitocondrii sferice gasite aici (si se stie ca mitocondriile + terci frontali fac rau)
In concluzie, nu mai concura in diverse competitii, pentru ca mitocondriile ataca hypotalamusul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu la totoata lumea apare. Tu esti emotiv, de asta ti se intimpla.

| ionela_5345 a răspuns:

Din cauza emotiilor. Si mie mi s-a intamplat la fel la inceput...cu cat te obisnuiesti m ai mult cu "atmosfera" de pe teren o sa-ti treacawinking

| alex7211 a răspuns:

Ai emoti si mie mi se intampla de la 6 ani ma tot dau cu schiurile si tremur la fiecare concurs si la bicicletebig grinbig grinbig grin