| xMasteru16 a întrebat:

Daca am facut exercitii cu gantare a cate 10kg fiecare zi timp de 2-3 luni : Flexii cu gantere, pentru biceps, extensii deasupra capului cu gantera, pentru tricepscam 25-30 repetari a cate 2-3 serii. Se poate sa mie se fi oprit cresterea?
Astept raspunsuri!
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Unul din cele mai stupide programe de antrenament laughing

| cristi1505 a răspuns:

Daca te referi la cresterea in inaltime, nu s-a oprit! Stai linistit! Dar cu acest program nu vei pune masa msuculara deoarece:
1. Faci in fiecare zi aceleasi exercitii pentru aceeasi grupa=>supraantrenament deci nu vei creste deoarece muschiul creste in zilele de odihna, nu de antrenament.O grupa se antreneaza o data pe saptamana.
2. Faci cate 25-30 de repetari.Nu rezolvi nimic! Mai mult inseamna crestere mai lenta.Trebuie sa faci 10-12 repetari pe o serie cu o greutate care nu iti permite sa sari de 12 repetari.

| DiannaDia a răspuns:

Nici gand! Din potriva! Acum depinde si cati ani ai! happy

| bogdann97 a răspuns:

Nu nu iti opreste cresterea, nu mai cresti daca pui presiune pe coloana, adica daca faci genoflexiuni cu haltera in spate ( haltera prea grea)

| bogdann97 a răspuns:

Funda?

| xMasteru16 explică:

Am 16 ani 1.68 inaltime - Daca imi poate recomanda cineva un program mai bun as fi recunoscator ( dau FUNDA )