| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Daca fac sala de doua ori pe saptamana, este ok?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este ok doar in masura in care pleci ud loarca de la sala, insemnand ca ai muncit serios acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este foarte ok.

| RAY a răspuns:

Tu ar trebui sa vezi de culturism sa pui masa musculara
program fullbody 3 zile https://slabire-crestere-in-masa-alimentatie.blogspot.com/......-body.html

| Apokales a răspuns:

Se poate, cat timp ai intensitate in antrenamentul tau si ai acoperit macar grupele principale de muschi. Ai stimulat muschii, i-ai hranit bine, deci se dezvolta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De okey este okey, dar optim nu prea.
In 2 zile pe săptămână de sala nu ai cum sa dai tot ce poți la fiecare grupă musculară, am urmat ceva timp astfel de program și as recomanda numai dacă ești extrem de ocupata. Sau daca mai faci și altceva pe lângă sala, un tip de mișcare, 2 zile de mișcare pe săptămână sunt prea puține.
Dar poți ca fata să-l urmezi pentru că oricum nu ai așa mare potențial la grupele musculare "bărbatesti" cum ar fi umerii/pieptul/bratele, acum depinde și ce faci in antrenamentul ăla și ce scopuri ai.
O zi focusata pe genuflexiuni/fandari și alta pe îndreptări/ar fi optim daca ai că scop sa arati bine in zona picioarelor.
La spate ai putea avea potențial bun.

| AndrElle a răspuns:

Super ok. Te menții capeți energie și ai motivație.

| Wordofthat999999 explică (pentru Apokales):

Pai mie imi ia doua ore sa fac toate exercitiile astea si iau pauza intre ele 3-5 min si 1 min intre seri. Oricum imi dau interesul si incerc sa le fac corect. Fac cate 70 de repetari fandari bulgaresti.

| Wordofthat999999 explică (pentru anonim_4396):

Asa este dar uitat-te ce i-am raspuns lui Apokales cam acelasi raspuns il primesti si tu, mersi pentru sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Wordofthat999999):

70 de repetări? Mi se pare cam mult. De învățat le înveți facandule, mai des, nu mai mult. Orice e peste 14-15 repetări pe serie se aduna numai mult adic lactic nu se rup fibrele musculare.
Încearcă super-serii și serii gigante(nu la primul exercițiu), nu are rost sa faci pauza, numai că trebuie să ai grijă la grupe. E mai obositor, dar îți faci cardio-ul pe ziua aia. Oricum contează experiență și ce observi că funcționează pentru tine.

| Wordofthat999999 explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg ce vrei sa spui, adica sa fac de exemplu 20 de repetari apoi dupa un min iar inca 20 si iar inca 20 pana ajung la 80 de repetari? Aproape zilnic?