| zE3nMV a întrebat:

M-am apucat de sala de curand si mi s-a spus ca trebuie sa lucrez din toate aparatele o saptamana - doua pentru a mi se obisnui muschii. Dupa ce termin cu asta, cam ce program ar trebui sa folosesc? Sambata si Duminica nu pot merge la sala.

7 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

5x5 starting strength.

| zE3nMV explică (pentru peperonies):

Ce ar trebui sa insemne? xD

| Cosmin86 a răspuns (pentru zE3nMV):

Exemplu de program:

http://www.culturism.ro/......tenta.html

Vezi si alimentatia.

In sportul asta alimentatia e mai importanta decat antrenamentul ( exercitii fara alimentatie speciala = ZERO).

| zE3nMV explică (pentru Cosmin86):

Mersi de raspuns, dar acolo zice ca e un nivel intermediar. Programul care l-a dat acolo trebuie sa-l fac de pe acum, sau dupa ce mai trec cateva saptamani si ma acomodez cu sala...

| Cosmin86 a răspuns (pentru zE3nMV):

Dupa ce te acomodezi.

Si programul e doar "de inceput", cu timpul trebuie sa-ti faci propriul program, ca fiecare organism e diferit ( un antrenament foarte bun pentru mine e posibil sa nu fie la fel de bun pentru tine sau altcineva ).

| zE3nMV explică (pentru Cosmin86):

Ok, mersi de raspunsuri!

| CulturismsiFitness a răspuns:

Iti recomand un canal de youtube al unui culturist profesionist roman. Canalul se numeste totul despre steroizi. Are acolo tot ce vrei si are si niste antrenamente foarte smechere.