| anonim_4396 a întrebat:

De maine vreau sa bag la pariuri cate un bilet cu 3 sau 4 meciuri pe zi cu 50 lei si m-am gandit ca poate asa am mari sanse sa castig ceva bani.

Este buna ideea mea sau aveti voi una mai buna?

2 răspunsuri:
| DataScience a răspuns:

Testeaza o saptamana varianta ta versus
-daca ai fi pus 10 lei pe fiecare meci separat(5 meciuri)(pe 1 pe x sau pe 2)
Vezi care vaianta e mai profitabila(pentu asta normal se face un backtest pe un istorc mai indelungat de meciuri, care probabil le gasesti online)

Metoda generala: La fel ca in stock exchange/forex faci un backtest asa cum am zis, dar folosind toate metodele de pariere posibile care ai fi dispus sa le folosesti, la final compari si folosesti metoda cea mai profitabila.(Atentie: nu alegi metoda cea mai profitabila care intr-o luna ti-a adus 150 de lei siin altel -100 de lei, ci metoda probabilistica cea mai profiabila care ti-a adus veniturile cele mai consistente in fiecare saptamana )(ma opresc conceptul e prea greu explicat fara desene/tabele s-a.m.d., da sa iti faci o minima idee)

| armiaso a răspuns:

50 lei x 365zile = 18.250 lei / 4, 7 = 3882 euro pe an x 5 ani = 19.410 euro, ai avans de un apartament.