| ndl45 a întrebat:

De vreo luna am început sa mă antrenez pentru a face masa.Am 15 ani jumate si vreau sa stiu cam cat fac in primele 6 luni in brat tinand cont ca acum am 32 cm iar urmatoarele 6 luni pe la 16 ani cu proteine. Vreau sa stiu ca pot creste. Asta e antrenamentul meu pentru brațe :
-flexi bara 3*10
-flexi alternative la banca inclinata 3*10
-flexi la banca scott 3*10
-Flexi Ciocan 3*10
-Extensi cu gantera deasupra capului3*10
-kickback pentru triceps 3*10

4 răspunsuri:
| unromantraditional a răspuns:

15 ani jumate... nu stiu ce sa zic, mie mi se pare ca esti cam tanar pentru a face sala, esti la pubertate iar corpul ti se dezvolta. Exista riscul sa nu mai cresti cum ar trebui, sa nu ti se dezvolte anumite functii in mod normal, mai multe... eu zic sa astepti pana la 17-18 ani.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Cum spunea si dani esti prea tanar asteapta pana la 16 ani jumate sau 17 cel mai bine si dupa aia te apuci serios daca iti place atat de mult

| vocea a răspuns:

Stai calm ai nevoie doar de vointa totul pleaca de la creier si esti in crestere tot avantajul este de parte ata nu ai nevoie de mult efor

| ubox7007 a răspuns:

Nu ii asculta pe toti, fa doar flexi cu bara pentru intensitate (adica 6 seri x 3 repetari cu greutate mare) si dupa faci cu gantera concentrate pana la epuizare (3 seri pana la esec, adica pana iti pica gantera din mana, cand dai de pump, adica simti durerea si caldura in biceps atuncea bagai mai tare pana pica gantera, foloseste greutati moderate). La triceps fa
impins din culcat cu priza apropiata pentru triceps (kile multe tongue )
skullcrash asa, de "umplutura" cum vrei kile multe sau repetari din iad (ca sa fiu mai dramatic big grin )
extensi la helcometru pentru volum (greutate moderata dar multe repetari, din nou pana la esec)