| Nedelcu_Carlos_1990 a întrebat:

De vreo 3 luni m-am apucat de antrenament pentru masa musculara pentru toate grupele. Dar sunt curios cât fac în brat în următoarele 6 luni menționez ca am 32 cm și 15 ani jumate alimentație destul de buna. Acesta este antrenamentul pentru brațe :
Fiecare 3 seturi a câte 10 repetări
-Flexii cu bara
-Flexii alternative cu gantera la banca inclinata
-Flexii la banca Scott
-FlexiI ciocan
-Extensi cu gantera deasupra capului
-Extensi deasupra capului cu bara
-kickback pentru triceps

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

Antreneaza-ti tot corpul. Nu avem de unde sa stim cat vei creste in brat. Asta depinde de multi factori (alimentatie, antrenament, odihna, genetic). Incearca sa nu faci fix 10 repetari la fiecare serie. Poti face 10-8-8 sau ceva gen. Creste greutatea de la o serie la alta. Bafta.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Foarte SLAB antrenamentul de brate.

Ai doar exercitii de izolare, n-ai niciunul de baza!

Schimba urgent.

La biceps adauga tractiuni la bara, cu palmele spre tine si la triceps adauga flotari la paralele si impins cu priza ingusta.

Doar cu izolare nu faci mare lucru.

| vocea a răspuns:

In primul rand nu conteaza ce faci atata timp cat faci corect, dar flexileviocan sunt cele mai bune iti trebuie doar vointa succes

| NOBODY a răspuns:

La 32 de centimetri în înălțime, probabil ai nevoie de o scobitoare la antrenament.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru NOBODY):

Se referea la circumferinta bratuluilaughing

| ValyComan a răspuns:

12 serii sunt cam multe pentru biceps(care este o grupă atât de mică). În locul tău aş scoate flexiile ciocan; în rest e ok programul. Nimeni nu o să-ţi spună cât o să faci în braţ pentru că depinde de genetic. Aşteaptă 6 luni şi vei vedea.