| OanaDD a întrebat:

Salut!
Eu sunt fata am 18 ani, pana acum nu am avut nevoie dar simt ca m-am îngrășat putin si as vrea sa ma apuc de sala.

Ce sfaturi imi dati pentru asta? Nu am fost niciodată. Cum sa aleg sala potrivita? Sa iau ore cu antrenor? Sa aleg un program de pe net?
Nu am nicio idee.
In afara de abonament de ce as avea nevoie? Poate ma ajuta cu sfaturi un antrenor sau vone are experienta in asta.
Si cum recomandați sa ma îmbrac?
Pupiiici

4 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Renunta complet la paine si la zahar.
10 zile si vezi ce se intampla.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu vad rostul antrenorului pentru putina grasime...
Uite te la niste clipuri pe Youtube cum ridica aia greutati sau ce mai fac sau intreaba la sala pe cineva sa te ajute

| UnDiavol a răspuns:

Sport și un program alimentar sănătos

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este bună și sala. dar poți și fără ea.