| Anacristina0444 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de sala, însă n-am nicio idee ce ar tebui sa fac la început. Cineva cu experiența ma poate îndruma? Va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ruddy a răspuns:

Ceau, daca vrei sa te apuci de sala iti spun ca la inceput va fi destul de greu si sa nu te lasi. Ce ar trebui sa te intereseze pe tine acum ii executarea corecta a exercitilor (daca nu executi corect vei avea probleme cu spate/ mari posibilitati de intinderi sau ruperi musculara) deci ar trebui sa mergi cu o persoana care stie / sau chiar daca ii unpic mai scump sa ai un antrenor personal pana invezi bazele, apoi te poti descurca!

| Cutezătorul4k a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa cauti un antrenor la acea sala sau sa gasesti niste baieti care stiu cum sa lucreze si sa iti arate si tie