| edytZzza a întrebat:

Salut fac cate 300 de abdomene in fiecare seara? ma ajuta cu ceva la dezvoltarea muschilor abdominali ( patratelele ), crde-ti ca sunt prea putine? si cam in cat timp vor incepea sa apara. Multumesc

10 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Inainte sa te apuci de ceva, ia-ti informatiile necesare.
Citeste pe aici http://culturism.md/
si uita-te la clipurile de aici http://www.youtube.com/user/culturismpunktmd/videos?view=0

| Nickname1890 a răspuns:

Cosmin86 ti-a dat un raspuns foarte bun. Si mai zic si eu odata, partarelele nu se fac asawinking

| WR104 a răspuns:

Este foarte bine, tine-o tot asa, o sa faci abdomenul mare in felul asta.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns:

1. abdomenele NU lucreaza tot abdomenul, ci partea superioara, mai ai nevoie si de alte exercitii

2. muschii NU se dezvolta asa, un muschi are nevoie de cel putin 48 de ore pauza dupa un antrenament intens

3. patratelele NU se fac cu exercitii, ci prin alimentatie

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

| MadalinaElly a răspuns:

Buna sa stii ca este foarte bine ca faci abdomene si o sa incepi sa ai muschi cam dupa 2-3 luni.

| cosminjuve a răspuns:

Nu va mai chinuiti sa il credeti, este doar un copil 11-15 ani care incearca sa il imi te pe ronaldo deci nu va mai bateti gura degeaba si priviti numa cum a incepu :Salut fac cate 300 de abdomene in fiecare seara? ( ne intrebi ceva pe noi sau dc ai pus semn intrebari.

| tigrutacrinuta a răspuns:

E bine, dar o sa faci febra musculara

| GioglovanA a răspuns:

E o prostie ce faci tu 300 abdomene! Daca continui asa nu o sa-ti apara nici la pastele calului. Abdomenul este ca orice alt muschi, doar ca poate fi antrenat mai mult, dar totusi tu exgerezi cu abdomenele si asa muschiul tau se distruge.Trebuie sa faci vreo 3 serii a cate maxim 20 de repetari.Ai grija sa tragi din abdomen nu din spate ca asa nu lucrezi deloc muschiul iar spatele are de suferit. Daca ai o greutate normala si cu un antrenament bun si o nutritie buna poate aparea intr-o luna sau 2.

| xBook a răspuns:

Nu conteaza cate faci, conteaza cat de corect le faciwinking. Si in privinta cu timpul, daca le faci corecte in 2-3 luni incep sa se vada usor. (La mine in 3 luni si se vedeu frumos.)