| anonim_4396 a întrebat:

Fac de ceva timp sala si am observat ca pectoralul drept este mai jos decat cel stang se vede destul de urat, credeti ca mai pot face ceva?

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ruR1HLYLNT8

Uite-te la minutul 12:20 si vei vedea un exercitiu care implica doar un singur pectoral.Il faci si tu.Normal e sa faci mai intai cu o mana si dupa cu cealalta.Tu poti face mai intai pe stanga 12 repetari si dupa faci pe dreapta 16 repetari de exemplu.Idea e sa ai rabdare ca se va remedia in timp.

3 răspunsuri:
| cristif a răspuns:

Se vor remedia in timp(4-5 luni) partea inferioara a pectoralului se lucreaca la banca declinata( corpul se afla la 45 de grade, cu capul in jos).

| STF94 a răspuns (pentru cristif):

Cu toate ca am facut 6 luni si o pauza cam tot asa de lunga si acum m am apucat iar este tot la fel, o sa incerc sa pun accent mai mult pe declinat...multumesc pentru raspuns

| STF94 a răspuns (pentru cristi1505):

O sa l fac si p`asta mersi pentru raspunsuri