| catalin2098 a întrebat:

fac sala de ceva timp si vreau sa imi creasca masa musculara pentru asta am nevoie de proteine. exista o asa-zisa reteta in care pui ou si mai ceva in blender si dupa bei mixul acela...stie cineva reteta completa!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Reteta aia e o aberatie de copii mici, are putine proteine, multe grasimi, etc.

O friptura are de 5 ori mai multe proteine decat amestecul ala tampit.

www.culturism.ro -> gasesti acolo de toate despre proteine, alimetnatie, suplimente, antrenamente, etc.

Termina cu aberatii de copii mici

| cristi1505 a răspuns:

Frate,mananca mai bine oua gatite! E mult mai sigur.Oul negatit poate contine salmonela.Si eu mai faceam prostii din acestea dar nu are niciun efect.Mananca lactate, oua, carne etc.Asa e cel mai bine!

| BracKMyhay95 a răspuns:

Pe langa ce a spus cristi as mai adauga ca: atunci cand mananci oul negatit proteina din el aproape nu se asimileaza deloc. Cel mai bine fierbele.