| anonim_4396 a întrebat:

Sunt gras... Daca iau proteine si fac sala o sa creasca masa musculara sau o sa ma ingras mai tare?

10 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Depinde ce proteine ai de gand sa iei. Depinde cu ce iti alimentezi organismul. Ar fi bine sa incepi o perioada de detoxifiere a organismului macar, daca nu chiar de slabire, iar apoi una de crestere a masei musculare.

| TotiVorbescSinguri a răspuns (pentru LolaLollita):

Ce proteine imi recomanzi?

| LolaLollita a răspuns (pentru TotiVorbescSinguri):

Stiu ca, pentru mentinere, un barbat are nevoie de 1.2g de proteine la fiecare kg din greutatea sa. Pentru cresterea masei musculare, aceasta doza trebuie crescuta. Ceea ce iti pot recomanda este sa incerci sa-ti iei necesarul proteic zilnic din alimentatie: proteine din lapte, din soia, carne slaba caloric, albus de oua, etc. Ti-as putea recomanda si cateva produse, dar nu imi este permis sa fac reclama pe sitehappy

| greyhound a răspuns:

Si una si alta

| cristi1505 a răspuns:

Daca creste masa musculara=>ingrasare!
Mai bine baga perioada de definire, nu de masa!

| TotiVorbescSinguri a răspuns (pentru cristi1505):

Am desttul de multe kg in plus ..pana slabesc.laughing imi ia cateva luni

| cristi1505 a răspuns (pentru TotiVorbescSinguri):

Pai definire faci pana mai dai din stratul adipos jos!

| Vasea96 a răspuns:

Daca esti gras de ce sa iai proteine, ia mai bine niste L-Carnitin, o sa-ti fac din grasime muschi, bafta

| Dkgray a răspuns (pentru Vasea96):

Cum sa-ti transformi grasimea in muschi, sunt doua tesuturi total diferite. Nu mai dati sfaturi daca sunteti paraleli cu domeniul!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vasea96):

Serios? Faci din grasime muschi? Stii ca e IMPOSIBIL sa transformi grasimea in muschi, nu?

Mai citeste copil mic