| GuessWho0121 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum imi pot forma masa musculara si sa slabesc(am aproape 12 ani) in acelasi timp dar natural?

Răspuns Câştigător
| naf29 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti mananca des pe principiul "putin si des" cam 4-5 mese pe zi ( o masa inseamna cam jumatate din cat mananci acum la o masa). Daca la fiecare 2 ore bagi ceva in tine (o banana, un mar, un iaurt) stomacu lucreaza. Nu trebuie sa sari peste mesele principale ale zilei. Al 2-lea aspect este sa faci miscare (pentru slabire faci cardio (alergare, role, mersul pe bicicleta), pentru masa musculara e de preferat sa lucrezi cu greutati, daca nu vrei sa mergi la o sala, poti face acasa cu greutatea corpului (flotari (cauta pe internet, ca sunt flotari pentru piept, pentru triceps si biceps), in ziua de azi e plin internetu de programe de lucru acasa, documenteazate. La final vezi ce vrei si alege ce e mai bun pentru tine, succes.

1 răspuns:
| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Poi...nu mananci mult si faci in fiecare zi miscare dimineata si seara, ai putea sa te duci la sala.nu cont k ai 11 ani