| Violent a întrebat:

Imi spuneti si mie ce stil de lupta foloseste Steven Seagal in filmele sale?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Steven Seagal este unul dintre cei mai buni practicanti de Aikido in viata. In filme toate luptele sunt stilizate sa dea bine pe ecran, dar in realitate este foarte bun.

El loveste cu forta aerului? De fapt loveste adversarul cu forta cu care acesta il ataca. Ar trebui sa treci printr-o sala de aikido daca tu crezi ca asa ceva nu e posibil ca sa simti pe propria piele o tehnica de aikido, apoi poti sa vi sa ne impartasesti experienta aici. Vorbesc in cunostinta de cauza ca practicant de aikidowinking

18 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Steven Seagal are centrua neagra 8 dan in AIKIDO in realitate. Ce vezi in filme nu este Aikido pur este mai mult un mix din mai multe arte martiale ca sa dea bine pe ecran.

| Ford a răspuns:

Stilul "pescarus".

| Cosmin86 a răspuns:

Aikido

| Zatharra a răspuns:

Stilul Pumnu' şi Picioru'. Habar n-am...dă şi el în stânga şi în dreapta.

| XTreme00 a răspuns:

Face un fel taykuandorate ninjitu.Pur si simplu ii bate pe ceilalti. Funda

| ProXtrem a răspuns (pentru XTreme00):

În filme, face stilul Jiu Jitsu

| JustM3JustABoy a răspuns:

Daca ai auzit ca steven are vreun stil de lupta anume sa stii ca nu are niciunul. E doar un clovn, nu ai observat ca se evita filmarea diracta a scenelor de lupta cu el si oricum steven seagal e un actor praf asa ca nu merita sa vezi vreun film cu el. Recomand orice altceva in afara de steven seagallaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

Serios? E unu din cei mai buni luptatori si in viata reala.

Mai documenteaza-te

| JustM3JustABoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai frate fi serios n-ai vazut ca nici macar nu da cu pumnii? el loveste cu forta aerului impins de coatele sale. STEVEN SEAGAL SUCKS!

| Cosmin86 a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

In filme e NORMAL sa nu dea el cu pumnii, nu crezi? Cine naiba crezi ca se bate serios in filme?

http://www.youtube.com/watch?v=IVm2ld4f08I

E unul din ce mai buni luptatori de aikido din lume, si asta NU ARE LEGATURA CU CE FACE IN FILME! Nu te lua dupa filme.

Are centura 8 dan in AIKIDO, ai idee cat de greu se obtine asta? Ca idee, tu + 5 dintre cei mai puternici prieteni ai tai, IMPREUNA, dupa 30 de ani de antrenamente NU OBTINETI asa ceva nici pe departe.

Copil mic...

| JustM3JustABoy a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai men te superi chiar asa.OK Steven Seagal e cel mai tare!

| JustM3JustABoy a răspuns (pentru Nickname1890):

Eu practic arte martiale mixte si iti recomand sa treci si tu la asa ceva! M-am interesat si da, asa e, asa se numeste stilul lui seagal, in fine, ca actor nu prea e bun!

| Nickname1890 a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

Intr-adevar ca actor nu prea e bun. Dar ca practicant de arte martiale, da.

Intr-o sala de MMA nu am fost in schimb am trecut si prin kickboxking si pe la ju jitsu. Cumulat am mai bine de 15 ani experienta in arte martiale zic eu ca nu vorbesc prostii.

P.S. mi-ar placea sa trec pe la niste antrenamente de MMA

| Nickname1890 a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

Intr-adevar ca actor nu prea e bun, dar ca practicant de arte martiale da.
Chiar am vazut pe internat ca au fost luptatori de MMA care s-au antrenat cu el.

NU am trecut pe la MMA dar am trecut pe kickboxing si pe la JuJitsu. Cumulat am peste 15 ani de experienta in arte martiale, deci zic eu ca nu vorbesc prostii. Si mai ales daca practici MMA ar trebui sa stii ce inseamna o proiectare, tehnici pe articulatii folosirea propriei forte impotriva lui etc. Deci sa-ti dai seama ca nu sunt chiar facaturi ce vezi in filmele lui.

PS mi-ar placea sa trec pe la cateva antrenamente de MMA.

| ProXtrem a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

E un actor excepțional!

| ProXtrem a răspuns (pentru Cosmin86):

Deține, o centură neagră 7 dan Aikido

| Nickname1890 a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

Steven Seagal este unul dintre cei mai buni practicanti de Aikido in viata. In filme toate luptele sunt stilizate sa dea bine pe ecran, dar in realitate este foarte bun.

El loveste cu forta aerului? De fapt loveste adversarul cu forta cu care acesta il ataca. Ar trebui sa treci printr-o sala de aikido daca tu crezi ca asa ceva nu e posibil ca sa simti pe propria piele o tehnica de aikido, apoi poti sa vi sa ne impartasesti experienta aici. Vorbesc in cunostinta de cauza ca practicant de aikidowinking

| Aimée34 a răspuns:

Uite-te pe profilul lui steven seagal de pe cinemagia.ro. Acolo spune asa : Steven Seagal este un popular erou al filmelor de actiune. Maestru in artele martiale japoneze, s-a nascut in Lansing, Michigan, SUA, in 10 aprilie 1951 si a ajuns in Japonia cand avea 17 ani. Aici a predat engleza, a studiat Zen si si-a perfectionat stilul de arte martiale invatand Aikido, karate, judo si kendo. A devenit primul vestic care a deschis o scoala de arte martiale in Japonia. Seagal a petrecut 15 ani in Asia inainte de a se intoarce in America, unde a deschis o scoala de arte martiale si a lucrat ca bodyguard pentru celebritati.
Sper ca te-am putut ajuta!

| eMkaFORyou a răspuns:

Karate big grin