| B3cKham a întrebat:

In curand urmeaza sa am un program complet haotic ( ma voi trezi la ora 06:30 si voi reveni acasa la ora 22:00) datorita faptului ca muncesc full time si sunt si student la master in anul II si prin urmare nu voi mai avea timp de absolut nimic in timpul saptamanii sad

Ma intereseaza sa gasesc niste exercitii pe care sa le pot practica de acasa cu greutatea corpului (sau cu gantere in cazul in care voi decide sa cumpar, un set de 20 kg, 10 kg pe fiecare gantera, cu tot cu bara si filet).

As dori un program ce se intinde pe 5 zile, iar in fiecare zi sa fac 5 cele mai bune exercitii (Ce se pot face de acasa) pentru fiecare grupa musculara in parte/pe zi.

Exista cineva pe aici pasionat de fitness, bodybuilding care ma poate ajuta cu aceasta problema?

Multumesc frumos!

O zi/seara buna va doresc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine ai cauta pe Youtube serii de exercitii.

Bula
| Bula a răspuns:

In conditii de stress zilnic, corpul uman are nevoie de 8 ore de odihna si somn, altfel iti distrugu rapid sanatatea!
Poti face dimineata 10-15 minute gimnastica, eventual si in mijlocul zilei, dar sa fie doar de relaxare!
In zilele libere poti face si antrenamente mai "de forta", cu masura.

Antrenamentele "de forta" necesita resurse serioase de energie, precum si odihna suplimentara, de care nu prea vei dispune cu un program zilnic atat de intens.

Nu-ti strica anticipat sanatatea fiindca vei suferi mai tarziu din cauza lui!