| Adrian1331 a întrebat:

Am 2 gantere si o haltera, imi puteti da exercitii pentru fiecare grupa musculara care le pot face cu ele acasa?

4 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

De cat sunt ganterele?

| Adrian1331 explică (pentru AndreiWeisz):

10 kg, sunt la inceput, o sa mai aduc pe parcurs

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Adrian1331):

Daca esti la inceput, banuiesc ca nu stii cum sa executi corect exercitiile. Nu ar fi mai ok sa mergi la sala o luna, iti arata cei de acolo cum sa executi corect miscarile si dupa poti sa continui acasa?

| Kryeno a răspuns:

Salut!
Înainte de toate, e foarte important ca tu să ții cont de faptul că ești începător și să-ți alegi greutățile cu care lucrezi în funcție de acest lucru. Sunt multe exerciții pe care le poți practica folosindu-te de ceea ce ai la dispoziție (unele dintre ele presupun munca cu propria greutate corporală), așa că îți voi pune la dispoziție un site care pe mine m-a ajutat mult atunci când m-am apucat de sală. Acolo găsești exerciții destinate fiecărei grupe de mușchi în parte, însoțite de explicații, poze și număr de serii / repetări: http://www.culturism.ro/antrenament/
Ține minte că, pe lângă altele, și alimentația joacă un rol esențial în dezvoltarea ta (găsești informații și despre asta în categoria "Alimentație" a site-ului). Mult succes!