| DannyQ a întrebat:

În legătura cu sportul "Skanderbeg" aș vrea să știu mai multe.Cum aș putea să îmi formez "baza".
Ce exerciții mi-ați recomanda pentru grupele musculare care lucrează cel mai mult în timp ce faci skanderbeg,din câte știu lucrează triceps-ul,biceps-ul,umărul,marele dorsal, antebrațul. Dacă știți mai multe și vreți să mă ajutați ofer coroana cu cea mai mare plăcere.
Rezumat:Vreau un antrenament pentru grupele care lucrează cel mai intens la skandenbeg.
Ce ar trebui sa elimin din alimentație?
Vreau să ma bazez doar pe braț nu pe greutatea corpului.
Ce tehnică mi-ați recomanda dacă nu mă bazez pe greutatea corpului.
Mențin că antrenamentul îl pot face acasă cât și în aer liber.
Orice răspuns este bine venit!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De ce te gandesti ce sa elimini din alimentatie si nu ce sa adaugi? E sport de forta, gen strongman => trebuie sa mananci MULT, chiar mai mult decat o familie de 4 persoane.

Top-roll iti recomand.

De ce nu te duci la un club de skandenberg? Acolo o sa lucrezi la tehnica si la exercitii specifice o gramada.