| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
La sala ce exercitii imi recomandati pentru piept?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Marius1985 a răspuns:

Http://steroizi.ro/antrenament/exercitii.php ai aici exercitii pentru toate grupele musculare. Daca esti nou la sala, fa intai cu greutati foate mici pana inveti miscarea, si fa si exercitii cu greutatea corpului, gen flotari.

9 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

In ordinea importantei: Impins din orizontal cu haltera, impins din diferite planuri cu gantere sau haltera, fluturari cu gantere, exercitii la aparate.

| sergiu2525 a răspuns:

Flotari cu bratele larg deschise si tractiuni cu bratele in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog sa mi aratati si niste poze ca habar n am ce zice ti acolobig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru sergiu2525):

Tractiuni? chiar ca esti nestiutor laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru FR3SH):

Altu batut in cap cu tractiuni. La tractiuni faci spate, nu faci piept DELOC.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Te contrazic. La tractiunile cu priza larga intra si pieptul. Putin, dar intra. Ca nu e bun de facut ca exercitiu la grupa respectiva e alta problema.

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Eu nu am simtit ca intra deloc. Poate se incordeaza ca grupa secundara ( cum simt ca se incordeaza gatul la ultimele repetari la flotari la paralele ), dar in niciun caz nu e semnificativa incordarea respectiva.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai asa e. Dar este semnificativa orice incordare a unui muschi chiar daca e in secundar. Parerea mea.