| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
La sala pot sa cresc in masa, sa ma fac mai mare, daca am o alimentatie bogata in proteine si slaba in grasimi si carbo?
Adica 100-150 carbo pe zi si 30 proteine la fiecare masa ( 5 mese).
Plus banda la sala si un antrenament scurt, dar cu pompare maxima.
Se poate creste si asa?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Uite aici explicat mult mai bine decat pot eu sa-ti zic :

http://www.culturism.ro/......ulara.html

Citeste cu atentie ( eu am si printat paginile alea )

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cam putini carbo. se poate creste, dar foarte foarte lent si nu prea mult

cand vrei sa cresti, mananci carbo ca lumea, 50-60 % din alimentatia ta sa fie carbo

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Imi poti explica putin cum cresti din cauza carbohidratilor?
Caci eu stiam ca muschi au nevoie numai sau in mare parte (90%) de proteine pentru a se dezvolta, iar carbo sunt necesari ca efortul depus sa nu consume din proteine.
Dar cu siguranta este alta explicatiebig grin

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Dupa ce am citit articolul mi am dat seama ca nu stiu nimiclaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok, e un sport care necesita sa citesti mult, cu timpul o sa stii din ce in ce mai multe

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici explicat mult mai bine decat pot eu sa-ti zic :

http://www.culturism.ro/......ulara.html

Citeste cu atentie ( eu am si printat paginile alea )

| Petru_Micu_1971 a răspuns:

Da,dar sa fie constant.