| Denis67 a întrebat:

Mă bate gândul că anul acesta sa incerc sa mai sau jos din "burtica" și mă bate gândul să am și eu "6 pack ". Cei care aveți experiență cu așa ceva, ce exerciții îmi puteți recomanda sa le fac și ce alimentație trebuie sa mananc?
P.s sa nu fie cu substanțe gen steroizi sa.

3 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Eu am inceput prin a alerga, zilnic sau o data la doua zile prin parc. Nu am facut niciodata vreun sport sau alte activitati fizice solicitante, un fotbal, o data la doua, trei saptamani cu cativa colegi, asa ca mi-a fost mai greu la inceput, alergam maxim 2 km si simteam ca mor dupa, dar cu timpul am crescut distanta si cu putin efort alerg pana la 10 - 15 km, nu pot sa spun ca eram gras, eram in limite, cu putina burta care a scazut substantial in timp. O dieta anume nu am tinut, am incercat sa renunt, cat de cat, la zahar si la fainoase (paine, paste etc.). Mie mi s-a parut o metoda usoara, nu implica costuri suplimentare ca plata unui abonament la sala sau altele, poti alerga pe oriunde, in general.

Mult succes.

| Denis67 explică (pentru MagicOneT):

Mulțumesc pentru sfat ????

| Denis67 explică (pentru Denis67):

!*