| Sandy11 a întrebat:

In ultimul timp nu am m-ai facut sport iar "burtica" a inceput sa creasca. Imi puteti recomanda cateva sfaturi cum as futea reavea patratele?
Am auzit ca si alimentatie e importanta. Puteti sa ma ajutati? (Daca aveti experienta dati-mi cat de multe sfaturi )

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Să vorbim în primul rând de alimentaţie.
Trebuie să ai un stil de viaţă sănătos.
Încearcă să nu consumi grăsimi, prăjeli, dulciuri, pâine şi băuturi acidulate.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, iaurt degresat, Bake Rolls, multe fructe şi multe legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi ciocolată. Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita sau fructe.
Încearcă să nu iei mese la ore târzii.

Sportul are un rol important, de asemenea. Dacă ai posibilitate înscrie-te la sală la Aerobic sau la aparate.
Poţi alerga seara sau poţi face acasă abdomene, genoflexiuni, flotări, etc.
Caută pe Youtube filmuleţe cu exerciţii pentru anumite părţi ale corpului. Găseşti de orice fel.

PS - Vorbesc din experienţă. Eu am slăbit 11 kilograme în două luni jumătate respectând ceea ce am scris.

Mult succes!

| MrMuscolo a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Sa sti ca: Nu manca dupa ora 6
Asta cu nu manca dupa ora 6 e prostia poporului happy

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Ai spus si cateva tampenii aici.
1.sa nu iei mese la ore tarzii
2. abdomenele, genoflexiuni, flotari astea nu il ajuta sa slabeasca.

6 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Incearca sa reintroduci sportul in viata ta. Bineinteles si alimentatia ocupa un loc important. Nu manca seara, nu exagera cu mancarea, nu sari peste micul dejun. Fa abdomene si alearga mult.

| patriiiii89 a răspuns:

Pai daca tu nu mai vrei sa faci sport ar trebui ca in fiecare zi sa faci o serie de abdomene sau macar niste exercitii care sa te mentina cat de cat in forma.Bafta.

| MrMuscolo a răspuns:

Alimentatia conteaza 90% iar sala 10% in obtinerea patratelelor
Mananca sanatos lapte,carne,oua,branza, migdale, nuci(cuptor/gratar) iar ca exercitii, daca nu ai unde la sala, Recomand astea

http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

Si in timp se vor vedea rezultate garantat.

| MrMuscolo a răspuns:

Crezi ca daca o sa faci abdomene si flotari, si nu ai sa mananci dupa ora 6, ai sa slabesti? fals